Ordu’da Su Aboneliği Nasıl Yapılır? Gerekli Belgeler ve Adımlar

Ordu’da ikamet ediyorsanız ve evinizde veya iş yerinizde su aboneliği yaptırmak istiyorsanız, bu yazıda size adım adım rehberlik edeceğim. Gerekli belgelerden, başvuru aşamalarına ve abonelik işleminin tamamlanmasına kadar tüm süreci detaylı bir şekilde ele alacağız.

Gerekli Belgeler:

 • T.C. Kimlik Numarası: Abonelik başvurusu için kimliğinizin fotokopisi gereklidir.
 • Kira Kontratı veya Tapu Belgesi: Abonelik açtırmak istediğiniz adresin mülkiyetini veya kira kontratını gösteren belge gereklidir.
 • Doldurulmuş Abonelik Sözleşmesi: OSKİ’nin web sitesinden veya şubelerinden temin edebileceğiniz abonelik sözleşmesini doldurmanız ve imzalamanız gerekmektedir.
 • Binanın Kat Mülkiyeti Tutanak Belgesi: Kat mülkiyeti olan binalarda gerekli olan bu belgeyi binanın yöneticisinden temin edebilirsiniz.
 • Yeni Binalarda Kat Mülkiyeti Beyanı: Yeni binalarda kat mülkiyeti belgesi yerine Kat Mülkiyeti Beyanı belgesi gereklidir.
 • Vergi Dairesi Beyanı: Taşınmazın vergi dairesine beyan edildiğine dair belgeyi vergi dairesinden alabilirsiniz.
 • Devir İşlemlerinde Eski Abone Belgesi: Abonelik devri işlemlerinde eski abone belgesinin fotokopisi gereklidir.

Başvuru Aşamaları:

 1. Gerekli Belgeleri Hazırlayın: Yukarıda listelenen tüm belgelerin fotokopilerini hazırlayın.
 2. Başvuru Yöntemini Seçin: OSKİ’ye abonelik başvurusu için üç farklı yöntem mevcuttur:
  • e-Devlet Kapısı: e-Devlet Kapısı üzerinden “Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü” sayfasına giderek “Yeni Abonelik (Abonelik Devri/İsim Değişikliği) Başvurusu ve Takibi” hizmetini kullanarak başvuru yapabilirsiniz.
  • OSKİ Web Sitesi: OSKİ’nin web sitesi üzerinden “e-OSKİ” sayfasına giderek “Abonelik İşlemleri” menüsünden “Yeni Abonelik” seçeneğini kullanarak başvuru yapabilirsiniz.
  • OSKİ Şubeleri: En yakın OSKİ şubesine giderek gerekli belgeleri sunarak bizzat başvuru yapabilirsiniz.
 3. Başvuruyu Tamamlayın: Seçtiğiniz başvuru yöntemine göre gerekli adımları takip ederek başvurunuzu tamamlayın. Başvuru sırasında abonelik türünü (mesken, işyeri vb.), abonelik sahibinin bilgilerini, abonelik adresini ve iletişim bilgilerini girmeniz istenecektir.
 4. Başvurunun Değerlendirilmesi: OSKİ, başvurunuzu inceledikten sonra size bir abone numarası ve sayaç numarası atayacaktır.
 5. Sayaç Bağlanması: OSKİ ekipleri, abonelik adresinize giderek su sayacını bağlayacaktır.
 6. Abonelik Aktivasyonu: Sayaç bağlandıktan sonra aboneliğiniz aktif hale gelecek ve su faturalarınızı almaya başlayacaksınız.

Önemli Notlar:

 • Abonelik başvurusu için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.
 • Abonelik işlemleri genellikle 1-2 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır.
 • Başvuru sırasında ek belgeler talep edilebilir.
 • Abonelik işlemleri ile ilgili detaylı bilgi için OSKİ’nin web sitesini (https://www.oski.gov.tr/) ziyaret edebilir veya 115 OSKİ Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Ordu Su Aboneliği, OSKİ, Abonelik İşlemleri, Gerekli Belgeler, Başvuru Adımları, Sayaç Bağlanması, Abonelik Aktivasyonu, Ordu Su Faturası, Ordu Büyükşehir Belediyesi,Ordu Su Aboneliği, OSKİ, Abonelik İşlemleri, Gerekli Belgeler, Başvuru Adımları, Sayaç Bağlanması, Abonelik Aktivasyonu, Ordu Su Faturası, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu’da Su Aboneliği Nereden Yapılır, Ordu’da Su Aboneliği Kaç Para, Ordu’da Yeni Evde Su Aboneliği Nasıl Yapılır, Ordu’da Su Abonelik Devir İşlemleri, Ordu’da Su Aboneliği İptali, Ordu’da Su Aboneliği İletişim Bilgileri

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.