Türk Telekom müşterileri, internet aboneliklerini istedikleri takdirde devir edebilirler. İnternet devir işlemi, isteğe bağlı veya veraseten olabilir. Devir işlemi için gereken belgeler ve ücretler değişebilir. İşlem yapmadan önce, Türk Telekom internet devir işlemi hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir.

Türk Telekom İnternet aboneliğinin devir işlemi, herhangi bir Türk Telekom Müdürlüğü’nden veya TTNET Bayisi’nden yapılabilir. Devir işlemi için ADSL aboneleri için ön şart, sabit telefon numarasının da internet aboneliğini devir almak isteyen kişiye devredilmiş olmasıdır. Ancak Yalın İnternet aboneliğinde sabit telefon hattı olmadığı için böyle bir zorunluluk yoktur.

Türk Telekom İnternet devrinde iki ayrı devir türü bulunmaktadır:

İsteğe Bağlı Devir Talebi

Türk Telekom Veraseten Devir (Sadece Bireysel Müşteriler için geçerlidir)

1-Türk Telekom İsteğe Bağlı Devir Talebi:

İnternet aboneliğini isteğe bağlı olarak devretmek isteyen abone, devralmak isteyen kişiyle birlikte Türk Telekom Ofis veya TTNET Bayi’lerine başvurmalıdır. İnternet aboneliğinizin devri için internetin bağlı olduğu sabit telefon hattını da aboneliğini devralmak isteyen kişiye devretmeniz gerekmektedir. Yalın İnternet aboneliğinde ise sabit telefon hattı olmadığı için böyle bir zorunluluk yoktur.

İsteğe bağlı devir işlemi için gerekli belgeler şunlardır:

Türk Telekom İnternet Hizmetleri Taahhütname Formu

İkametgah belgesi

Nüfus cüzdanı fotokopisi

Abonenin son 2 fatura ödeme makbuzu

2-Türk Telekom Veraseten Devir:

Vefat eden abonenin internet aboneliğini devir almak isteyen kişi, mirasçılar arasında yer almalıdır. İnternet hattını devralmak isteyen kişi ile tüm varisler belirtilen kanallara başvurmalıdır. Devir almak isteyen abonenin ölen kişi adına veraset ilanını sunması gerekir.

Türk Telekom Devir işlemi ücretli midir?

Evet, 1 Aralık 2022 tarihi itibariyle isteğe bağlı devir işlemlerinden işlem başına vergiler dahil 99 TL ücret alınmaktadır. Bu ücret, internet hattını devir alan abonenin devir işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk faturasına yansıtılacaktır. Veraseten devir işlemlerinden ücret alınmamaktadır.

Bütün paketlerde Türk Telekom devir işlemini gerçekleştirebilir miyim?

ADSL, VDSL, FİBERNET, HİPERNET, YALIN ADSL paketlerinde internet devir işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.