Türk Telekom internet abonelik iptal işlemleri hakkında detaylı bilgi veren bu yazıda, fesih işlemlerinin nasıl gerçekleştirilebileceği anlatılmaktadır. Türk Telekom müşterilerinin internet aboneliklerini iptal etmek istemeleri durumunda, farklı yöntemlerle başvuruda bulunabilecekleri belirtilmektedir.
Aboneler, Türk Telekom Online İşlem Merkezi üzerinden başvuru yapabilecekleri gibi, şahsen Türk Telekom Ofis/Grup Mağazalarına da başvuruda bulunabilirler. Ayrıca, faks olarak kimlik belgesi ve imzalı dilekçe göndererek, E-Devlet sistemi üzerinden başvuru yaparak veya Türk Telekom’da kayıtlı e-posta adresi üzerinden internettivibuiptal@turktelekom.com.tr adresine kimlik fotokopisi ve imzalı dilekçe ileterek de abonelik iptal işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ayrıca, 444 1 444 müşteri hizmetlerini arayarak da iptal işlemlerini yapabilirler.

İptal işlemlerinin sorunsuz ve zamanında tamamlanabilmesi için, başvuruda bulunan kişinin iletişim bilgilerinin (cep telefonu/sabit telefon numarası) güncel olması gerekmektedir. Ayrıca, Türk Telekom internet aboneliği iptali işlemi yalnızca aboneliğin yasal sahibi veya yasal sahibin vekaletname ile yetkilendirdiği kişiler tarafından gerçekleştirilebilir.

Türk Telekom internet aboneliği iptal talebi şirkete ulaştıktan sonra 24 saat içinde hizmet durdurulacak ve yedi gün içerisinde iptal işlemi gerçekleştirilecektir. Abonenin hattı iptal edildikten sonra varsa mülkiyeti şirkete ait cihaz/donanım/modem/kart ve benzeri ekipmanlar Türk Telekom Ofis veya Mağazalarına iade edilmelidir. İade edilmeyen cihaz bedeli son faturaya yansıtılacaktır.

Abonenin vefatı durumunda iptal

Türk Telekom web sayfasında Abonenin vefatı durumunda iptal işlemlerinin nasıl gerçekleştirilebileceği de anlatılmaktadır. Hat sahibinin vefat etmesi durumunda, iptal işlemleri için hat sahibi varisinin veya başvuruda bulunan yakınının belirli belgelerle birlikte Türk Telekom Ofis/Grup Mağazalarına gelmesi, faks ile başvuru yapması veya Türk Telekom’la kayıtlı e-posta adresi üzerinden başvuru yapması gerekmektedir.
Türk Telekom Ofis /Grup Mağazalarına gelmesi,
Fesih başvurusunu faks ile iletmesi yada
Türk Telekom’da kayıtlı e-posta adresi üzerinden internettivibuiptal@turktelekom.com.tr adresine varise ait kimlik fotokopisiyle birlikte aşağıdaki belgelerden en az birinin eklenmesi ile yapılabilir.
Nüfus Müdürlüğünden alınacak TUİK Ölüm Belgesi,
Defin Belgesi,
Veraset ilamı,
Abonenin ölümünü gösteren sağlık kuruluşlarınca verilmiş yazı, tutanak veya raporlar,
Abonenin ölümünü gösteren Trafik kazalarıyla ilgili raporlar,
Abonenin ölümünü gösteren mahkeme kararları,

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.